0%

İsmail Dikmen


SHARE

Biography


                                                                                                                                                                                                                       İsmail Dikmen

İsmail Dikmen, ilk olarak 25 Ekim 2013 yılında Sevkat Yerimdar, 16 Şubat 2017 yılında Recep İvedik 5, 26 Mayıs 2017 yılında Sevkat Yerimdar 18 Bölüm, 28 Eylül 2017 yılında Siyah Inci, 18 Temmuz 2017 yılında Rüya 4 Bölüm, 15 Haziran 2016 yılında Seviyor Sevmiyor Film’lerde Besteci, Müzik Bölüm yapmıştır.

Pek çok Film’de Besteci, Müzik Bölüm yapmıştır.

İsmail Dikmen 04 Nisan 1993 yılında Çankiri’da dünyaya geldi. İlkokul, Ortaokul ve liseyi Çankiri’da okudu
DİKMEN, Pamukova, Sakarya İl’de müzik kariyerine başladığı 2017 yılında yayınladığı ilk albümü Desolate Nights ile 150 adet satışa ulaştı.
2017 yılında radyo DJ’liği yaparak başladığı profesyonel meslek hayatına kulüp DJ’liği ile devam etti. Meslek hayatı boyunca Türkiye’de ve yurtiçi şehirlerde birçok mekanda, gece kulüplerinde, açılış-kapanış organizasyonlarında, Üniversite şenliklerinde ve defilelerde performans sergiledi.

Pamukova, Sakarya başta olmak üzere Türkiye’de birçok mekanda resident DJ ve Müzik direktörü olarak görev aldı. 2017’li yıllarda gelişen stüdyo teknolojilerini ilgiyle takip ederek djlikle beraber remix ve prodüksiyon çalışmalarına başladı. Birçok türkçe ve yabancı şarkıyı tekrar gündeme getirerek herkes tarafından dinlenmesini sağladı. Türkçe remixlerde alışılmışın dışında duygusal çalışmalara ağırlık verdi. Sadece yabancı müzik dinleyen Türk elektronik müzik dinleyicilerini, yaptığı farklı soundlarla Türkçe remixlerle tanıştırıp, sevdirdi. Dünya müziğinde önemli yere sahip Electronica tarzında Yabanci şarkılar yaparak bu akımı başlattı ve Türk elektronik müziğinde yeni bir sayfa açtı. Yine ülkemizde çok fazla bilinmeyen ‘Electronica tarzında remixler yaparak bu akımın Türkiye‘ de ki öncüsü oldu. Electronica mixlerinin birçoğu radyolar ve kulüplerin gözdesi haline geldi. İlk Electronica mixini 12/10/2017 yılında yayınladı.

2017 yılının ortalarında bir döneme damgasını vuran “Desolate Nights – Flatus” adlı şarkıyı remixledi. “Flatus, Breeze, Squall” İsmail DİKMEN Remix bir hafta içerisinde Türkiye’de birçok ulusal yabancı müzik kanallarında en çok dinlenenler listesine girdi. Bütün dijital platform kanallarda büyük bir dinleme kitleye ulaştı. Analog Sesler ve kendi kaydettiği perküsyonları kullanmıştır. Bu sayede DİKMEN, Türk müzik severlerin djlere olan bakışını değiştirerek önemli müzik adamları arasına girmiştir.

Booking


Agency İsmail Dikmen

Phone +90 545 954 54 18

Email info@dj-ismaildikmen.com

Play Cover Track Title
Track Authors